مشاوره دعاوی ثبتی | مشاوره حقوقی
09122806004 مشاوره حقوقی رایگان روی این شماره در تلگرام

عضویت در کانال تلگرام چتر عدالت

مشاوره دعاوی ثبتی


با سلام و وقت بخیر خدمت شهروندان محترم شما می توانید با بیان سوالات ثبتی خود در کادر ذیل و درج ایمیل و شماره تماس خود ظرف مهلت 24 ساعت پاسخ خود را از طرف وکلای پایه یک و متخصص موسسه در ایمیل خود دریافت نمایید. و چنانچه تقاضای مشاوره حضوری را دارید می توانید با شماره مؤسسه  88501002-021  تماس حاصل فرمایید.

نمونه هایی از پرسش وپاسخ :

سوال : چه كسی می تواند در خواست افراز بدهد ؟
    ● پاسخ :هر شریك الملكی یا قائم مقام قانونی آنها و صغیری هم كه حكم رشد داشته باشد می تواند در خواست نماید . در غیر اینصورت طبق رای وحدت رویه هیات عمومی دیوانعالی كشور به شماره 3530-7/2/1360 ردیف 29/59 هیئت عمومی ، تقسیم و افراز املاك محجورین و غایب مفقودالاثر را از صلاحیت واحد ثبتی خارج دانسته و در صلاحیت دادگاه شناخته است و همچنین طبق نظریه شماره 135/7-8/2/66 درخواست تقسیم و افراز به طرفیت تمام مالكین مشاع اقامه می شود و اگر مال در تصرف شخصی باشد هر یك از مالكین به نسبت سهم خود حق مطالبه دارند.

سوال : آیا امکان ثبت مبایعنامه در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد؟
    ● پاسخ : با توجه به نص ماده 47 قانون اسناد واملاک ثبت مبایعنامه نسبت به عین و یا منافع املاکی که در دفتر املاک ثبت اسناد و املاک ثبت نشده است ، در دفاتر اسناد رسمی بلااشکال است.

سوال : ثبت چه اسنادی در دفترخانه اسناد رسمی اجباری است ؟
  ● پاسخ : بر اساس ماده 47 قانون ثبت اسناد و املاک در نقاطی که دفار اسناد رسمی وجود دارد ثبت اسناد ذیل اجباری است : 1-کلیه عقود ومعاملات راجع به عین یا منافع اموال غیرمنقول که در دفتر ااملاک ثبت نشده باشد.2-صلح نامه ، هبه نامه و شرکت نامه

سوال: اعتراض به اقدامات انجام شده توسط اداره ثبت در خصوص افراز و فروش املاک مشاع در صلاحیت  چه مرجعی است؟
   ● پاسخ: به موجب ماده 2 قانون افراز و فروش املاک مشاع تصمیم واحد ثبتی قابل اعتراض در دادگاه عمومی محل وقوع ملک است.

 
 
پرونده من :
با سلام و وقت بخیر خدمت موکلان محترم / شما می توانید درخواست خود را نسبت به سیر قانونی پرونده با تکمیل کادر ذیل ارسال نمایید تا پاسخ آن را در مدت 24 ساعت در ایمیل خود دریافت نمایید
نام (الزامی) : (*)
ورودی نامعتبر
ایمیل (الزامی) : (*)
ورودی نامعتبر
تلفن :
ورودی نامعتبر
شغل :
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر